Velká pátrací hra v Brně: Kde se letos skrývají Rychlé šípy?

Foto: Sdružení přátel Jaroslava Foglara.

BRNO – probíhá velká pátrací hra pro malé i větší fanoušky foglarovek, kteří mohou hledat v uličkách Brna figurínu Rychlých šípů, probíhá od 17. listopadu do 17. prosince. Úspěšní pátrači budou oceněni na Večeru světel.

Slavná pětice chlapců z klubu Rychlé šípy opět vystoupila ze stránek knih spisovatele Jaroslava Foglara a vydala se do ulic Brna i dalších měst. Do 17. prosince totiž probíhá další ročník oblíbené hry Hledáme Rychlé šípy. Na webu jsou zveřejněny mapky pátracího území pro každé město. Lidé tak mohou procházet uličky a pátrat po figuríně v životní velikosti. „Figurína Rychlých šípů je vždy ukryta na některém z balkónů, výklenků, ochozů či pavlačí viditelných z běžně dostupných míst. Stačí jen v hracím období vyrazit do některého z herních měst a pátrat,“ vysvětlil předseda Sdružení přátel Jaroslava Foglara Vojtěch Hanuš.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Úspěšní hledači mohou svůj nález vyfotit nebo nakreslit a poslat organizátorům, ti je odmění na slavnostním vyhlášení hry, které proběhne ve všech městech 17. prosince. Největším zážitkem je ale samotné hledání, které často vede k objevení dosud neznámých zákoutí. Dne 17. prosince 1938 vyšel první kreslený příběh Rychlých šípů, proto si právě v tento den ve spoustě měst připomínáme Jaroslava Foglara, jenž ve svých knihách zachytil tajemnou čtvrť plnou dobrodružství, Svátkem Večer světel. Hru organizuje již od roku 2001 Sdružení přátel Jaroslava Foglara.