Čas bruslení se blíží! V Otrokovicích otevřou kluziště na Mikuláše

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Zimní čas v Otrokovicích opět zpestří umělé kluziště na náměstí 3. května. Tentokrát ho město otevře v úterý 5. Prosince a stejně jako v předchozích letech ho návštěvníci mohou využít zdarma.

Kluziště oživí dění na náměstí již počtvrté. „K realizaci nás vedl fakt, že v zimním období často chybí více možností pro trávení volného času na čerstvém vzduchu. K bruslení na umělém kluzišti navíc není potřeba žádné speciální vybavení. Většina lidí doma lední brusle má a tak využití kluziště může být příjemným zpestřením aktivit celé rodiny. Když jsem v předešlých letech na náměstí viděla šťastné děti a spokojené rodiče, bylo mi jasné, že máme novou tradici, kterou by bylo pěkné zachovat,“ myslí si o adventním bruslení starostka Otrokovic Hana Večerková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Letos se v Otrokovicích na náměstí bude bruslit od 5. prosince do 6. ledna 2024. Veřejnost může připravenou plochu využívat zdarma, a to každý den od 10 do 18 hodin. Zajištění kluziště o celkových rozměrech 30×12 metrů, vyjde radnici na 400 tisíc korun. V letošním roce je hlavním partnerem adventního bruslení společnost Continental Barum, která jej podpořila částkou 100 tisíc korun. Provoz kluziště pro město zajišťuje Otrokovická BESEDA.