U Zlechova se střetly dva náklaďáky, zraněného řidiče museli vyprošťovat

Foto: HZS ZK

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Zranění a škodu za 150 tisíc si vyžádala ranní nehoda na Uherskohradišťsku. Po srážce dvou nákladních aut zůstal jeden z řidičů zaklíněný v kabině.

Havárie se stala krátce po půl osmé ráno na silnici I/50 u Zlechova. „Jednasedmdesátiletý řidič nákladního vozidla jedoucí od Zlechova nedal na křižovatce přednost kamionu jedoucímu od Starého Města, čímž došlo k bočnímu střetu. Náklaďák šestačtyřicetiletého řidiče skončil vlivem nárazu v poli,“ popsal policejní mluvčí Radomír Šiška.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V jednom z vozidel zůstal zaklíněný řidič. „Ještě před zahájením vyprošťovacích prací mu záchranáři naložili krční límec, poté jej ve spolupráci s hasiči z auta vyprostili. V sanitce muže dále vyšetřili a zajistili v rámci přednemocniční neodkladné péče. Pacienta, který naštěstí utrpěl pouze lehká zranění, posádka transportovala do Uherskohradišťské nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů Gabriela Netopilová Sluštíková.

Dechové zkoušky byly u obou řidičů negativní. „Dopravní nehodu policisté nadále šetří,“ uzavřel Šiška.

Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: ZZS ZK
Foto: ZZS ZK
Foto: ZZS ZK