Křižovatka ulic Mostní a Březnická se už brzy otevře v obou směrech

Vizualizace: město Zlín

ZLÍN – Po osmi měsících komplikací se zlínským řidičům značně uleví. Ve čtvrtek 30. listopadu se zhruba od 12 hodin vrátí doprava na křižovatce ulic Mostní a Březnická do obou směrů.

Během stavebních prací došlo k přebudování a napřímení křižovatky, přibyly tu semafory, upravil se univerzitní park a došlo i na několik dalších novinek. „Vznikly inženýrské sítě pod stavbou, nové chodníky, nové parkoviště Březnická a zastávky MHD v ulicích Mostní i Březnická. Stavba také vyřešila vedení cyklostezek a v neposlední řadě úpravu prostoru před Hotelem Zlín i parkoviště Velké kino,“ vyjmenoval náměstek Michal Čížek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Od pátku 1. prosince se do plného provozu vrací také parkoviště Velké Kino i Březnická, kde bude opět provoz za poplatek. „Současně začnou ve stejný den platit další opatření ve změně dopravního značení na okolních silnicích tak, aby se navrátil stav před rekonstrukcí. Řidiče prosíme o shovívavost a respektování přechodného stavu,“ uvedl Michal Čížek.

Cestujícím přibudou zastávky

V pátek skončí i výluka na autobusové lince MHD č. 32 z centra Zlína do čtvrti U Majáku, k Lesnímu hřbitovu a do lokality Filmové ateliéry.  Trolejbusy začnou ve stejný den znovu jezdit po nově vybudovaném trolejovém vedení jak ve směru na Podhoří, tak na obratiště Sportovní hala.

„Začnou zde sloužit nové zastávky MHD Univerzitní park a Zimní stadion a zároveň se chystají i nové linky směrem na Maják. Proto byla i ulice Březnická doplněna o nové zálivy MHD. Ještě jednou si dovolím připomenout, že rekonstrukce zvažovala i kruhový objezd, ale světelná křižovatka byla nakonec vyhodnocena jako lépe koordinovatelná se silnicí I. třídy, tedy s třídou T. Bati,“ upozornil Michal Čížek.

Stavba bude fungovat ve zkušebním provozu s tím, že kolaudace bude následovat v příštím roce. Vše vyšlo na 150 milionů korun s tím, že 25,5 milionu pokryla dotace.