Pavilon péče o rodinu v pelhřimovské nemocnici získal titul Stavba roku

Foto: Kraj Vysočina

PELHŘIMOV – Titul Stavba roku 2023 a jako ocenění křišťálovou kouli získal v soutěži Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství Pavilon péče o rodinu Nemocnice Pelhřimov. Kromě vizuálního dojmu ohodnotili porotci energetický přístup moderní stavby.

Pětipodlažní objekt je umístěn na sloupové podnoži, částečně zapuštěné do strmého svahu. Vzniká tak dojem levitující hmoty, navíc umocněný prosklenou fasádou vstupního podlaží. Rozšířením objektu přímo ve svahu vypadá budova jako přirozeně vrostlá do okolního terénu. Celkový dojem dotváří fasáda, která se vlivem slunečních paprsků různě proměňuje.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pomocí tří spojovacích krčků je novostavba napojena na klíčové provozy nemocnice. V praxi to znamená snadnější dostupnost operačních sálů a rychlejší řešení akutních stavů vyžadujících mezioborovou spolupráci. Propojení s pavilonem gastro provozu pak umožňuje lepší zásobování.

V prvním patře nového pavilonu sídlí urologická a neurologická ambulance, ve vyšších patrech se nachází dětské oddělení včetně lůžkového oddělení pro větší děti, kojence i batolata a dále porodnice a neurologická lůžková jednotka. V posledních patrech je umístěna ambulance gynekologie včetně jejího lůžkového oddělení a oddělení šestinedělí. Podzemní patro je určeno k parkování, součástí je i manipulační prostor pro sanitky.

Foto: Kraj Vysočina
Foto: Kraj Vysočina