Podvodník se vydával za kamarádku, z ženy vytáhl statisíce

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Vidina tučné výhry přivedla čtyřiašedesátiletou ženu z Kroměřížska do sítě podvodníka. Ten ji nakonec okradl o 211 tisíc korun.

Koncem října přišla ženě zpráva z podvodného profilu pod jménem kamarádky s žádostí o zaslání jejího telefonního čísla. „Po jeho odeslání ji domnělá kamarádka ve zprávě odpověděla, že její telefonní číslo bylo vylosováno jako výherní jedné ze soutěží známého internetového portálu. Mělo se jednat o výhru ve výši 22 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Radomír Šiška.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na výzvu se přihlásila do internetového bankovnictví, odkud v průběhu komunikace nevědomě potvrdila v šesti platbách převod svých úspor na cizí účet. „Kamarádka“ ji ujistila, že jde o běžný postup. „Po kontrole svého účtu ale zjistila, že je na nule. Údajná známá se odmlčela a přestala komunikovat. Po telefonickém kontaktování skutečné kamarádky zjistila, že se stala obětí podvodu. Proto se neprodleně obrátila na policii,“ doplnil Šiška.

Neznámý pachatel je nyní podezřelý z podvodu, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a neoprávněného zásahu do počítačového systému nebo nosiče informací a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za to může skončit až na 8 let ve vězení.