VIDEO: Muž vykradl charitativní kasičku, chtěl si koupit boty

Zdroj: ČČK

BRNO – Na dobrosrdečnosti druhých se chtěl přiživit dvaačtyřicetiletý muž z Vyškovska, který se na náměstí Svobody vloupal do kasičky Českého červeného kříže, ze které uzmul dvě bankovky. Lup chtěl použít na nákup nových bot.

Pozorný kolemjdoucí kontaktoval hlídku poté, co přispěl na charitu do pokladničky, kterou po chvíli pomocí neznámého předmětu vybral vyškovský obyvatel. Muž předal strážníkům popis lupiče i směr, kterým se vydal. Díky spolupráci s kolegy u dohledových kamer se jim podařilo výtržníka brzy vypátrat. Muž se snažil hlídce namluvit, že se na kasičku pouze díval, jelikož mu připomínala domeček jeho babičky. Poté se jí snažil vnutit myšlenku, že nic špatného neudělal, když pomocí špejle strkal bankovky hlouběji. „Nakonec se ale prozradil a přiznal se, že dvě bankovky uzmul, jelikož potřebuje boty. Protože byla na kamerách manipulace s pokladničkou dobře vidět, přivolali jsme republikové policisty,“ informuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.