Na parkovištích v centru Vsetína dojde ke změnám

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – Radní schválili nový provozní řád placených a časových parkovišť. V příštím roce tak dojde ke změnám na některých parkovacích stáních v centru.

Změna se dotkne parkoviště na ulici Mostecká, ulici Žerotínova, Dukelská a u Stavebního bytového družstva. Mezi křížením s ulicemi Tyršova a Smetanova se prodlouží zpoplatněná doba stání, a to o dvě hodiny do 18 hodin. Nově budou zpoplatněny i soboty, a to od 8 do 12 hodin. Za peníze bude i parkoviště mezi Panskou zahradou a budovou gymnázia, kde aktuálně platí časové parkování. To zůstane zachováno pouze mezi Panskou zahradou a Mateřskou školou Kobzáňova.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Od 1. dubna se bude platit na parkovací ploště u Stavebního bytového družstva a mezi železniční tratí a SBD, a to v pracovní dny mezi 8 a 16 hodinou. Platit se bude také v ulici Dukelská. „Toto parkoviště bude zahrnuto do systému rezidentního parkování, který již téměř rok funguje v oblasti Kolonky. To znamená, že zdarma zde budou moci parkovat pouze místní obyvatelé, kteří si pořídí rezidentní karty, ostatní budou muset hradit běžné parkovné,“ konstatoval místostarosta Petr Kudlík.