Město vyzývá občany, aby na silvestra pyrotechniku omezili

Foto ilustrační

TRUTNOVSKO – Ve městě se letos obešli při rozsvícení vánočního stromku bez ohňostroje, nyní radní apelují na občany, aby se při oslavách příchodu nového roku vyvarovali používání zábavní pyrotechniky. Město ji na svém území zatím nechce vysloveně zakázat.

Radní města Dvůr Králové nad Labem se rozhodli dát na doporučení, které vzešlo od komise pro životní prostředí, a apeluje na občany, aby při silvestrovských oslavách zvážili používání hlasité pyrotechniky. Ta má totiž negativní vliv nejen na zvířata, která mají citlivější sluch než lidé, ale také na kvalitu životního prostředí. Radní se zatím nechtějí uchýlit k tomu, aby by na území města odpalování pyrotechniky vysloveně zakázali. „Je potřeba upozornit i na to, že odpalování zábavní pyrotechniky má vliv také na chování zvířat v zoo, která jsou obvykle chráněna před vnějšími rušivými vlivy. Konec roku však může být kvůli domácím ohňostrojům nebo odpalování petard stresující i pro ně,“ dodává za Safari Park Dvůr Králové nad Labem Vladimír Gluz.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.