Zoo Brno příští rok chystá chov pelikánů kadeřavých, zaměří se i na vzdělávání

Zdroj: Zoo Brno

BRNO – Brněnská zoo již od minulého roku opravuje menší expozice, v tomto trendu chce nadále pokračovat. Do příštího roku má velké plány, mimo jiné chovat vzácné pelikány, nabídnout větší osvětu návštěvníků a zaměřit se na ochranářské projekty.

Letos se povedlo opravit expozice u korsaků a manulů, voliéry v Exotáriu mají nové oplocení, nové voliéry se dočkal také sýček obecný. Po lachtanech medvědích zůstala volná expozice, kterou by zoo ráda obsadila. Umístění jakýchkoliv ploutvonožců není možné z důvody zpřísnění chovu. Než bude mít zařízení finance na stavbu jiné expozice, do té stávající umístí pelikány. Co nejdříve chce chovat ohrožené pelikány kadeřavé, v evropských zoo ale není žádný vhodný pár. Než se najde, k vidění budou pelikáni bílí v počtu 2-3 párů. Přijet by měli na jaře příštího roku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zásadním pilířem brněnské zoo jsou ochranářské projekty. V roce 2024 se proto soustředí na posílení populace dudků chocholatých na jižní Moravě, vypuštění syslů obecných do volné přírody nebo monitoring mořských želv v Indonésii. Promění se také vzdělávání. „V expozici Žijí tu s námi budou k dispozici od ledna 2024 nové interaktivní prvky určené pro širokou veřejnost, 3D modely tuzemských plazů, tabule a další informační prvky věnující se antropogenní pasti, tedy pro zvířata nebezpečné prvky, které vytvořil člověk,“ nastínila ředitelka zoo Radana Dungelová. Nové informační tabule přibydou také k expozici lvů. Pro děti bude nachystaná technická klubovna a zrekonstruované hřiště ve Středisku ekologické výchovy Hlídka v parku Špilberk.