K požáru kalírenské pece musely přispěchat čtyři hasičské jednotky

foto: HZS Královéhradeckého kraje

NÁCHODSKO – K události došlo dnes půl hodiny po půlnoci v Hronově, konkrétně v části Zbečník. V hale výrobního podniku zahořel v kalící vaně olej. V době požáru bylo v hale několik zaměstnanců, kteří se dostali naštěstí v pořádku ven.

„Na uhašení oleje použili zasahující těžkou pěnu a dosáhli tak včasné lokalizace. Hala byla kompletně zakouřena, viditelnost byla prakticky nulová a prostory bylo nutné odvětrat. Kolem 01:30 ohlásil velitel zásahu likvidaci události a jednotky se poté vracely zpět na základny,“ sděluje mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Škoda je předběžně vyčíslena asi na 250 tisíc korun, může se však ještě změnit po dalším zkoumání zasažené technologie. Uchráněné hodnoty představují asi 20 milionů korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Velkého Poříčí a dobrovolné jednotky Hronov, Velké Poříčí a Červený Kostelec.