Na Pardubicku se rozvodňuje Labe. V Němčicích vyhlásili stav ohrožení

Zdroj: Krajský úřad Pardubice

PARDUBICKÝ KRAJ – Hladina řeky Labe v posledních dnech nebezpečně stoupá. Nejhorší situace byla v Němčicích, kde brzo ráno vystoupala až na 461 centimetrů a překročila tak 3. stupeň povodňové aktivity.

V Němčicích stoupla hladina Labe až na 461 centimetrů a dosáhla třetího stupně ohrožení. Krajští silničáři řešili situaci také v regionu, kde došlo k ohrožení dopravy, a to hlavně u mostu v Kuněticích a také dočasně uzavřeli silnici mezi Opatovicemi nad Labem a Vysokou nad Labem. „U mostu v Kuněticích se nahromadilo u jedné z ochrany pilířů větší množství dřeva, některé kmeny měly průměr až 90 centimetrů. Naplavenou hmotu není kvůli stavu Labe zatím možné odstranit. Situaci průběžně monitorují zaměstnanci Správy a údržby silnic v koordinaci s Povodím Labe a hasiči,“ uvedl náměstek hejtmana Pardubického kraje Michal Kortyš. Na omezení řidiče upozorňují značky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pozor si musí řidiči dávat i v lokalitách, kde se v současnosti nemusí vyskytovat problémy. Situace se může změnit z minuty na minutu. Když hrozí riziko lokálního zaplavení silnice, v místě budou přenosné dopravní značky a upozornění, že část silnice nemusí být průjezdná. „Prosíme je, aby respektovali přechodné dopravní značení a nevjížděli do uzavřených úseků. Ušetří tím práci sobě  i nám,“ řekl ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Zdeněk Vašák. Aktuální informace vždy najdete zde.