Při požáru v rodinném domě Holasicích hasiči zachránili ženu

Foto: HZS JMK

BRNO-VENKOV – V pátek po deváté hodině  dopoledne vznikl v Holasicích na Brněnsku požár v rodinném domě. Z domu hasiči zachránili jednu ženu, která skončila v péči zdravotní záchranné služby ještě se jednou další.

V pátek krátce po půl desáté dopoledne zasahovaly 4 jednotky hasičů u požáru v rodinném domě v Holasicích na Brněnsku. Při příjezdu jednotek byl celý dům zakouřený. Jedna žena byla mimo objekt, ale další se ještě měla nacházet uvnitř. Hasiči ženu vyhledali a ve vyváděcí masce ji v transportní vaně vynesli z domu. Obě ženy nakonec skončily v péči záchranné služby. Požár zcela zničil jednu z místností v přízemí rodinného domu a kouř poškodil další místnosti. Plameny se podařilo zlikvidovat jedním vodním proudem před 11. hodinou. „Pomocí výškové techniky jsme zkontrolovali střechu a sousední stavby. Škoda je předběžně odhadnuta na dva miliony korun. Příčinou byla technická závada na elektroinstalaci,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Video na FB.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.