Bruslaři mají zelenou! V Kloboukách otevřeli nová kluziště

Kluziště u kloboucké základní školy. Foto: město Valašské Klobouky

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Krasobruslařky i hokejisté se mohou vypravit na nové kluziště ve sportovním areálu kloboucké základní školy. Led je hotový i na asfaltovém hřišti na sídlišti Palackého a s přípravou plochy na bruslení už finišují také na hřišti ve Smolině.

Ledová plocha na víceúčelovém hřišti u základní školy je pro bruslaře letošní novinka. „Abychom zacházeli s vodou hospodárně, nachystali jsme k hrací ploše mantinely a mezi ně jsme natáhli velkoformátovou plachtu. Do ní jsme zachytili vodu, která napršela při nedávných deštích. Pak už stačilo jen počkat, až dostatečně zamrzne, a zimní radovánky můžou začít. S využitím plachty jsme se inspirovali ve Smolině, kde takto šikovně vytvořili kluziště už loni a sloužilo jim po několik týdnů,“ popsal starosta Valašských Klobouk Josef Bělaška.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Školní bruslařská plocha bude volně přístupná veřejnosti každý den od rána do večera. „V době vyučování budou mít přednost žáci základní školy a děti z mateřské školky, případně studenti zdejších středních škol. Odpoledne už může veřejnost přicházet volně. Plocha bude také osvětlená, a tak se bude dát bruslit až do 21 hodin,“ přiblížil pravidla používání ředitel základní školy Karel Ptáček.

Další ledová plocha vznikla díky iniciativě tamních obyvatel také na hřišti u sídliště Palackého. A bruslením opět ožije i místní část Smolina, kde se ve sportovním areálu kluziště právě dokončuje a otevřít by mělo ve čtvrtek.

Ledová plocha na hřišti u sídliště Palackého. Foto: město Valašské Klobouky