Pokus o vraždu v areálu kolejí: Fyzické napadení málem skončilo smrtí, útočník sdělil motiv

Foto ilustrační: Tomáš Branda

OSTRAVA – Noční rušné hodiny zažili nejspíš někteří studenti ostravských kolejí, kde slovní a fyzická potyčka mezi dvěma cizinci vyústila v pokusu o vraždu. Agresor sdělil policii svůj motiv.

Mluvčí policie Eva Michalíková uvedla, že nejdříve mělo v pátek 9. února dojít ke slovnímu konfliktu a poté k fyzickému napadení mezi dvěma cizinci ve věku 22 a 24 let. Mladší z mužů utrpěl vážná bodná zranění, se kterými skončil v nemocničním zařízení. „Po útočníkovi jsme začali ihned po oznámení pátrat. Následně jsme jej zadrželi na nádraží ve Studence,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková. Incident se měl odehrát v Porubě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Případ si v neděli 11. února převzali kriminalisté z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. „Začali se zabývat okolnostmi případu, co mu vše předcházelo, a v neposlední řadě shromažďovali informace, aby rozklíčovali samotnou událost,“ doplnila mluvčí. Útočník s kriminalisty spolupracoval, ke svému jednání se doznal a jako motiv uvedl žárlivost.

Vyšetřovatel v neděli zahájil trestní stíhání čtyřiadvacetiletého muže, kterého obvinil z trestného činu vražda ve stádiu pokusu. „V případě odsouzení obviněnému hrozí pobyt za mřížemi od 10 do 18 let. Pachatel čeká na vazbu.

Pomoci zraněnému vyjel lékařský tým rendez-vous a zdravotnická posádka z martinovské základny. napadený utrpěl bodné poranění v oblasti břicha. „V okamžiku příjezdu záchranářů byl při vědomí, jeho stav byl však život ohrožující. Posádky se postaraly o prvotní ošetření jeho zranění, zajistily žilní vstup. Podaly potřebné léky a kyslík,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.  Následně jej týmy přepravily do Fakultní nemocnice na urgentní příjem, jeho stav byl v době předání stále vážný.