Video: Šrámkův statek přivítal tradiční masopust

foto: Martin Fletcher/Alisha Alisha

HRADEC KRÁLOVÉ – Masopustní rej na piletickém statku se letos konal o Taneční neděli 11. února 2024, a to i přes nepříznivé počasí. Do jeho veselí se zapojilo bezmála osm set návštěvníků. Vytrvale deštivé počasí příchozí neodradilo zejména kvůli atraktivnímu doprovodnému programu a bohaté nabídce zabijačkových i jiných pochutin.

 Součástí masopustu byl bohatý doprovodný program, který přinesl pestrou paletu zážitků. Od 10 do 16 hodin si návštěvníci mohli užít řemeslný trh s rozličným zbožím, včetně lahodných dobrot, jako jsou bramboráky, klobásy, paštiky, trdelník, sýry, langoše, koření a bramborové placky, k nimž bylo k dispozici široké spektrum horkých i studených nápojů.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dále bylo možné vidět také nabídku drobných řemeslných výrobků, které lákaly svou autentičností a kvalitou. Velice zajímavé byly ukázky lidového tvoření a povídání o tradičních zvycích, které přiblížily důležitou součást našeho kulturního dědictví. Náštěvníkům se také moc líbila prohlídka lidového stavení (roubenky) a přiblížení života našich předků z 19. století.

Pro nejmenší byly připraveny divadelní pohádky, výroba papírových karnevalových masek a výuka jednoduchých lidových tanců.

„Jsme rádi, že se nám podařilo uspořádat další ročník Masopustu na statku, a to navzdory nepřízni počasí. Díky věrnosti našich návštěvníků jsme zažili skvělý den plný radosti, veselí, smíchu a dobrého jídla a pití“, říká Jitka Kučerová za organizátory akce a dodává: „Chceme poděkovat všem divákům, účinkujícím, řemeslníkům i prodejcům, kteří se k nám připojili a pomohli dotvořit neformální a sousedský ráz této rozšafné lidové tradice. Tak zas napřesrok!“

Další fotografie naleznete ZDE.