Alkohol v hlavní roli: Jeden pil na veřejnosti, druhý lhal

Ilustrační foto

PLZEŇ – „Piju, neb jsem si chtěl užít den“, tak začal strážníkům stanice Územně strážní služby městské policie vysvětlovat devětatřicetiletý muž z obce na severním Plzeňsku situaci, kdy si s otevřenou láhví vodky ustlal na chodníku před obchodem na Americké třídě v krajském městě Plzeňského kraje.

Konzumaci alkoholu na veřejnosti zakazuje městská vyhláška města Plzně. Agilní hlídka Městské policie Plzeň tak nakonec láhev s alkoholem muži odebrala a o výši sankce za přestupek rozhodne místně a věcně příslušný správní orgán, tedy přestupková komise.

Strážníci městské policie v Plzni na Doubravce dostali udání na podezřelé chování posádky bílého VW Passatu v ulicích Na Kovárně a Lesní. Inkriminované vozidlo hlídka zaregistrovala na křižovatce ulic Dlouhá a Republikánská a vydala se za ním.

Trval na tom, že neřídil

Řidič nato zrychlil a snažil se jí zmizet z dohledu, což se mu nepodařilo. Poté, co projel ulicí Pod Vrchem, odbočil do další ulice, kde zastavil. I přestože během jízdy auto nezastavilo, muž, který z auta vystoupil ze stejného místa jako spolujezdkyně, utvrzoval strážníky, že neřídil a přiznával absenci řidičského oprávnění. Posléze se odmítl podrobit se dechové zkoušce a testu na přítomnost drog v těle. Případem se dále zabývají Policisté ČR.