Lékař řídil opilý, je ve vazbě a obcím chybí pediatr

ilustrační foto

 

PLANÁ U MARIÁNSKÝCH LÁZNÍ – Policie ČR zadržela pediatra Mushin Al Kannanyho, který ordinoval v dětských ordinacích v Plané u Mariánských Lázní, Boru u Tachova, ve Stříbře a v Tachově.  Ač je dotyčný lékař muslim, je znám svoji vášní k alkoholu. To s sebou přineslo mnoho nečekaných obtíží a nepříjemností v oblasti dostupnosti zdravotní péče pro děti a dorost v působnosti tohoto lékaře.

Celou situaci dokonce řeší jednání vedení Plzeňského kraje i dotčených měst, Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) a zástupcem starostů obcí z Tachovska, a to v souvislosti s naléhavou situací vzniklou po nedávném vzetí pediatra – alkoholika za volantem do vazby.

Tento nečekaný vývoj přinesl významné obtíže v oblasti dostupnosti zdravotní péče pro děti a dorost v působnosti tohoto lékaře. „Chápeme, že tato situace je pro rodiny s dětmi značně náročná a chceme ujistit veřejnost, že Plzeňský kraj a všechny zúčastněné strany přistupují k tomuto problému s maximální vážností a snaží se najít rychlá a efektivní řešení,“ sdělil náměstek hejtmana pro zdravotnictví Pavel Hais.