Přijďte na benefiční koncert Moravské filharmonie Olomouc. Podpoříte děti v nemocnici

foto Schulz

OLOMOUC – Valentýnský benefiční koncert Natálie Tichánkové s kapelou 4GOOD, Moravskou filharmonií a dalších předních umělců podpoří ze svého výtěžku malé pacienty z Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Na koncertě uslyšíte různé hudební žánry od autorské tvorby přes melodie muzikálů až po filmovou hudbu, koncert slibuje nejen umělecký zážitek, ale i příležitost přispět na dobrou věc.

Ve čtvrtek 22. února v 19 hodin se ve slavnostní atmosféře olomoucké Reduty uskuteční výjimečná kulturní událost – Valentýnský benefiční koncert. Tato iniciativa, vedená Natálií Tichánkovou a kapelou 4GOOD společně s Moravskou filharmonií Olomouc, v sobě spojuje hudební excelenci a altruistické poslání. Koncert, na kterém vystoupí vynikající umělci jako jsou Peter Cmorik, čtyřnásobný slovenský Zlatý slavík, charismatická Renata Drössler a dětský pěvecký sbor Pelčata, má za cíl podpořit malé pacienty Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc a jejich rodiče. Výtěžek koncertu poputuje na transparentní účet zřízený přímo pro tuto událost. Vybrané peníze zužitkuje Dětská klinika Fakultní nemocnice Olomouc.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Rozkládací křesla pro doprovázející rodiče a tabule plné herních prvků pro děti

„Prostředky z této benefiční kulturní akce, za kterou jsme moc vděčni, použijeme pro tzv. humanizaci oddělení. Ve výjimečných případech se může stát, že rodiči, který doprovází dětského pacienta staršího šesti let při svém pobytu v nemocnici, se nedostane plnohodnotné lůžko, aby se svým potomkem strávil noc na pokoji. V takových situacích používáme speciální rozkládací křesla, která alespoň zčásti dopřejí rodiči komfort. Tato křesla jsou však drahá a nemáme jich dostatek, proto peníze použijeme na jejich nákup. Dalším naším cílem je zpříjemnění pobytu samotným dětem, kterým bychom chtěli dopřát ještě více aktivizačních prvků na našich odděleních. Jedná se zejména o speciální tabule plné herních prvků, které dětem pomohou ukrátit si čas v nemocnici,“ předem oceňuje pomoc přednostka dětské kliniky Eva Karásková.

Nová tradice?

Natálie Tichánková vyjadřuje naději, že tento koncert zahájí novou tradici, která bude každoročně přinášet pomoc a radost. „Přála jsem si vytvořit akci takovou, na níž bychom si s kapelou mohli nejen zahrát a zazpívat, ale zároveň pomohli dobré věci a jsem moc ráda, že naše pozváni přijaly i takové hvězdy, jako je jedinečná Renata Drössler nebo legenda slovenské populární hudby Peter Cmorik,“ zve zpěvačka a herečka Natálie Tichánková.

Více informací a vstupenky najdete ZDE.