Výběh pro šimpanze nahradí subtropická expozice

Ilustrační foto

BRNO – V Zoo Brno vznikne nová subtropická expozice, která nahradí původně plánovaný výběh pro šimpanze. Tak, jak byla navržená, neodpovídá dnešním podmínkám pro chov těchto primátů. Po otevření bude zoo chovat některé druhy, které zde ještě nebyly k vidění. 

„Původní investiční záměr s názvem Zoo Brno a stanice zájmových činností – šimpanzi – III. etapa bylo nutné aktualizovat. S ohledem na výsledky jednání s koordinátorem chovu šimpanzů a neustále se zvyšující nároky na tuto činnost, bylo rozhodnuto o využití stávajícího projektu pro vytvoření subtropické expozice pro chov nových živočišných druhů obývajících subtropický podnebný pás,“ informoval náměstek primátorky Filip Chvátal. 

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V roce 2026 tak na návštěvníky čeká přestavěný venkovní výběh, při kterém vznikne vyhlídková skalka pro dželady nebo jeskyně pro damany, upraví se zázemí, interiéry, vznikne nová expozice nočních druhů zvířat, drobných savců, medúz a hadů. Úprava čeká také venkovní voliéru pro želvy a zoborožce.