Další část úseku Údolní projde proměnou, počítá se i s novým parkovištěm

Ilustrační foto

BRNO – Brněnští radní hledají stavební firmu, která provede rekonstrukci ulice Údolní v úseku mezi Husovou a Úvozem. Práce vyjdou na 370 milionů a začít by se s nimi mohlo už letos v červenci. 

„Úsek Údolní od Úvozu po Kraví horu už rekonstrukcí prošel, část mezi Úvozem a Husovou se dočká nyní. Předpokládáme, že práce by mohly začít letos v červenci a potrvají 17 měsíců,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková. V plánu je rekonstrukce stávající kanalizace a vodovodu, komunikace, veřejného osvětlení, chodníků, tramvajové trati, kabelových tras, trolejového vedení a nástupních ostrůvků. Řešit se bude i cyklodoprava, zeleň, parkování a mobiliář. V rámci stavby bude vybudováno 1380 m2 odstavných ploch, parkovacích pruhů a stání, což odpovídá přibližně 110 parkovacím místům.  Uspořádání ulice zůstane vesměs stejné. Ve směru z centra se vybuduje v úseku Marešova-Úvoz cyklopruh a nástupní ostrůvek na zastávce Obilní trh. Stromy, které jsou ve špatném stavu, čeká sanace. Místo nich se vysadí dalších 44 dřevin. 

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.