Rada Kraje Vysočina odvolala ředitele jihlavské nemocnice

Foto: Město Jihlava

JIHLAVA – Na svém mimořádném zasedání dnes rada Kraje Vysočina rozhodla o odvolání ředitele jihlavské nemocnice Lukáše Veleva. Novým ředitelem bude technický náměstek Alexander Filip.

Lukáš Velev je stíhán spolu s dalšími lidmi kvůli podezření z korupce při nákupu zdravotnického materiálu. „Vedení kraje vzalo při svém rozhodování v potaz jak návrh státního zástupce na uvalení vazby na ředitele Veleva, tak rozhodnutí soudu, který tomuto návrhu vyhověl,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Kraj Vysočina je jako zřizovatel povinen zajistit řádné řízení a fungování nemocnice tak, aby se situace nijak negativně nedotkla zajištění zdravotní péče a souvisejících služeb, které nemocnice poskytuje. Do funkce ředitele organizace byl radou jmenován dosavadní technický náměstek nemocnice Alexander Filip,“ doplnila mluvčí.

Rada současně rozhodla o mimořádných kontrolách jak v jihlavské nemocnici, tak i namátkově v některé z dalších nemocnic.