Slezl ze stromu a nechal se odvést na psychiatrii

Ilustrační foto

PLZEŇ – V průběhu večera přijali strážníci Městské policie Plzeň na operačním oddělení neobvyklé oznámení. Mělo se jednat o zmateného muže, který už delší dobu sedí na větvi v koruně stromu na Chodském náměstí v Plzni, a to ve výšce minimálně šest metrů.

Jelikož hrozila újma na zdraví muže v korunách stromu, strážníci Městské policie Plzeň okamžitě vyrazili na místo oznámení celou situaci prověřit. Po příjezdu hlídka muže skutečně na označeném místě našla a strážníci začali muže přesvědčovat, aby slezl dolů. Dotyčný se ale stále omlouval a volal na strážníky, aby se nezlobili, ale že jsou záplavy a bojí slézt.

Strážníci vyzkoušeli všechny možnosti, jak muže přesvědčit, ale ani přesto se muž dolů nedostal. V obavě o mužův život a zdraví byl na místo přivoláni hasiči a státní policie. Vzhledem k psychickým problémům dotyčného i Zdravotnická záchranná služba. Společnými silami se podařilo muže přesvědčit, aby ze stromu slezl po přistaveném výsuvném žebříku. Když muž stál pevně nohama na zemi, byla u něj provedena dechová zkouška a orientační test na přítomnost drog a v obou případech s negativním výsledkem.

Jevil známky halucinace

Čtyřiapadesátiletý muž jevil známky halucinací, byl ve velmi špatném psychickém stavu a téměř se neorientoval v čase a místě. Z těchto důvodů si jej na místě ihned převzala Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje a transportovala jej do nemocnice na psychiatrické oddělení.