Grand prochází zásadní rekonstrukcí. Co nového v něm po úpravách najdete?

Zdroj: Marhold Pardubice

PARDUBICE – Plánovaná rekonstrukce pardubického klenotu Grand začíná. Promění se v moderní obchodní centrum  s plným zachováním odkazu českého architekta Josefa Gočára a jeho otevření je v plánu na podzim příštího roku. Potká se zde historie s šarmem první republiky.

Na necelé dva roky se dveře Grandu pro veřejnost uzavřely a nově zde vznikne obchodní centrum s působivou atmosférou, kde najdete přes 4 000 metrů čtverečných prodejních ploch. „Jednání s potenciálními klienty, kteří by v rekonstruovaném Grandu otevřeli své obchody a služby, intenzivně probíhají. Jsme velice rádi, že řada stávajících nájemců sdílí naši vizi moderního a progresivního centra a že jejich upravené obchody u nás zákazníci najdou i po znovuotevření na podzim 2025,“ řekl ředitel pardubické pobočky PSN Ondřej Heřman. Protože celá budova je památkově chráněná, zůstanou zde mramorové schody i modrá venkovní fasáda. Zázemí obchodního centra je určeno pro provoz supermarketu, Food hall s moderním designem bude plný světla a působivých detailů s rozlohou 760 metrů čtverečných. Potěší vás multikino CineStar se zcela novým formátem butikového kina, restaurace Together, drogerie dm, Billa, obchody s módou Terranova nebo Shoe Republic.

Staňte se členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Navíc prostory obohatí nová gastrozóna, kde si můžete příjemně posedět a najíst se. K ní přilehnou dvě samostatné prostorné terasy na venkovní posezení a chybět nebude ani letní terasa. Ve třetím podlaží poskytnou kreativní kanceláře možnost práce v klidném prostředí a při využití všech výhod zázemí obchodního centra. Pár metrů od Grandu dělníci staví nový parkovací dům s 269 místy a jejich část poslouží návštěvníkům nákupního centra.