Nehoda na nedávno otevřeném obchvatu Chromče. Řidič nedal přednost autu jedoucímu po obchvatu

Místo nehody, fotky Policie ČR

ŠUMPERSKO – V sobotu večer se stala nehoda na obchvatu Chromče na Šumpersku, po kterém začali řidiči jezdit 8. února. Starší řidič ve Fabii jedoucí po silnici druhé třídy od Bludova chtěl projet křižovatku se silnicí první třídy I/11 a přitom nedal přednost Škodě Karoq, která jela po hlavní. Všichni cestující v obou autech skončili v nemocnici.

Nehoda se stala v sobotu před 20. hodinou. Starší řidič ve Fabii jel po vedlejší silnici druhé třídy ve směru od Bludova a křižovatku se silnicí první třídy I/11 chtěl projet v přímém směru na Vyšehoří. Přitom ale nedal přednost Škodě Karoq, která jela po hlavní, po obchvatu od Chromče na Klášterec. „Došlo k čelnímu nárazu Karoqu do levé strany Fabie, po kterém skončila na svodidlech,“ sdělila k nehodě policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška byla u obou řidičů negativní. Řidič Fabie skončil v šumperské nemocnici a řidič se spolujezdkyní z druhého vozu skončili v nemocnici v Olomouci. Policisté předběžně odhadli škodu na Fabii na 30 000, na Karoqu na 500 000 a na svodidlech na 20 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém krajia žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Havarovaná auta