Způsobil požár v českobudějovickém kostele. Po žháři pátrá policie

kostel Panny Marie Růžencové v Českých Budějovicích - ilustrační foto (zdroj Budejce.cz)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovičtí policisté a kriminalisté vyšetřují od neděle případ žhářství. Toho se měl dopustit neznámý pachatel v kostele Panny Marie Růžencové v jihočeské metropoli. Poškodil mobiliář uvnitř kostela i výmalbu. Policisté proto hledají případné svědky této události. Informace je možné sdělit na tísňovou linku.

O případu informoval policejní mluvčí Jiří Matzner. Podle jeho sdělení k požáru došlo v kostele Panny Marie Růžencové na Žižkově třídě v Českých Budějovicích. „Pachatel se zatím nezjištěným způsobem dostal do chodby kostela, kde následně požár poškodil dřevěné police, lavice a výmalbu,“ popsal policejní mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

K události došlo v neděli nad ránem mezi pátou a šestou hodinou ranní. V této době se pachatel mohl podle informací policie pohybovat po Žižkově třídě. „Kdo by měl k tomuto případu jakékoliv informace, ať kontaktuje policisty na lince 158,“ žádá Matzner. Požárem byla kongregaci způsobena škoda kolem 15 000 korun.