Velká hra pro celou rodinu, jarmark i koncert. Jihlava zve na Kapří den!

Foto: Brána Jihlavy

JIHLAVA – Letos již potřetí si Jihlavané připomenou slavnou událost z historie města. Okolí Parku Gustava Mahlera a Brány Matky Boží ožije v sobotu 2. března velkou soutěžní hrou pod názvem Kapří den.

Akce se koná od třinácti hodin odpoledne do šesté hodiny večer. Každý účastník hry si nejprve v Turistickém informačním centru na adrese Matky Boží 21 vyzvedne herní kartu. Poté, co splní dané úkoly a kartu odevzdá, bude zapojen do losování o ceny. To bude probíhat od 14 hodin v každou celou hodinu v Parku Gustava Mahlera. A pokud výherce na výsledek losování nepočká, svou cenu obdrží poštou nebo později na Turistickém informačním centru.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kromě zapojení do hry se návštěvníci mohou těšit na vystoupení šermířů, historické divadlo, koncert středověké kapely, jarmark a v neposlední řadě i na rybí speciality z Rybárny U Brány. Během dne bude zároveň probíhat kreativní workshop Mahler je hudba a ve 13:00 a 15:00 proběhnou komentované prohlídky Minoritskými zahradami po stopách přepadení Jihlavy.

Kapří den vznikl před třemi lety jako připomínka vítězné obrany Jihlavanů proti loupeživým rytířům v únoru roku 1402. Dvě skupiny útočníků se tehdy pokusily u minoritského kláštera a Brtnické brány pomocí žebříků zdolat hradby. Jeden z mnichů spustil poplach a měšťané vetřelce vzápětí zneškodnili. Toto vítězství bylo pak pravidelně připomínáno během děkovného procesí do minoritského kláštera. Kněží tenkrát dostávali každý sedm grošů a kapra, a odtud vznikl název „kapří slavnost“ nebo „kapří den“.

HLAVNÍ PROGRAM

13:00 Slavnostní zahájení hry

Rytíř Zikmund vtrhává do města skrz Bránu Matky Boží a míří do Parku Gustava Mahlera
Do akce se zapojují loutky, masky a chůdaři divadla TEJP a šermířský spolek Vyděděnci

13:00–18:00 velká Hra o Jihlavu

14:00 divadlo Teatro Comico

15:00 šermířské vystoupení Vyděděnci

16:00 středověká kapela Bakchus

17:00 šermířské vystoupení Vyděděnci