Novinka v jihlavské MHD! Doprovod s dítětem do tří let může jezdit zdarma!

Foto: Město Jihlava

JIHLAVA – Dopravní podnik města Jihlavy zavádí od 1. března pro rodiče nebo příbuzné cestující s malým dítětem bezplatnou přepravu autobusy a trolejbusy. Na prokázání věku dítěte od jednoho roku do tří let bude nutný doklad s fotografií – Jihlavská karta, občanský průkaz nebo pas.

„Bezplatně, tedy bez jízdenky nebo platného předplaceného kuponu, může nově jezdit vozidly Dopravního podniku města Jihlavy vždy jeden dospělý doprovod na jedno přepravované dítě do tří let věku,“ uvedl mluvčí jihlavské radnice Radovan Daněk.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

U dětí do jednoho roku postačí, když se doprovod prokáže kartičkou zdravotní pojišťovny dítěte. U dětí od jednoho do tří let (do dne před 3. narozeninami) bude třeba předložit buď Jihlavskou kartu, nebo dětský občanský průkaz, případně cestovní pas dítěte.

Občanské průkazy a cestovní pasy se vyřizují na správním odboru magistrátu. Jihlavskou kartu vyřizuje předprodej Dopravního podniku města Jihlavy. Poplatek za vydání Jihlavské karty je sto korun, stejně tak jako za vydání občanského průkazu nebo pasu ve lhůtě do 30 dnů. Platnost Jihlavské karty je dva roky, platnost dětského občanského průkazu a cestovního pasu je pět let.