Opilý muž střílel na policejní auto v Novém Městě na Moravě. Policii řekl, že chtěl do vězení

Foto: Policie ČR

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – Problémy v podnikání byly údajně příčinou incidentu, k němuž došlo v neděli 25. února kolem půl páté odpoledne v Novém Městě na Moravě. Opilý muž poškodil střelbou dvě vozidla policie zaparkované před policejní služebnou.

„Ke vstupní bráně do dvora za budovou obvodního oddělení přišel muž a legálně drženou krátkou střelnou zbraní začal střílet na zaparkované osobní vozidlo Hyundai iX35 v barevném provedení Policie České republiky,“ informovala mluvčí policie Dana Čírtková. Muž následně odhodil zbraň a zvedl ruce nad hlavu. Ve vozidle naštěstí nikdo neseděl.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté muže zadrželi a zajistili i střelnou zbraň a střelivo. Vzhledem k tomu, že byl na pohled silně opilý, provedli u něj dechovou zkoušku. Ta ukázala 2,84 promile alkoholu. Další cesta pachatele tak vedla na záchytku.

„Při střelbě došlo nejen k poškození služebního vozidla Hyundai, ale také druhého zaparkovaného vozidla Škoda Kodiaq,“ doplnila mluvčí. Poškozeno bylo i dřevěné oplocení areálu, zděný sloupek u plotu a fasáda rodinného domu v sousedství. Nikdo nebyl zraněn.

Svého činu litoval

Devětatřicetiletého muže obvinila policie ze dvou trestných činů, a to z poškození cizí věci a výtržnictví. Motivem byly podle jeho slov osobní problémy související s podnikáním, které chtěl vyřešit tím, že se nechá zatknout a poslat do vězení. „Neměl prý v úmyslu nikomu ublížit a svého činu litoval. Výrazný vliv na jeho chování měla zcela určitě také poměrně vysoká hladina alkoholu,“ zdůraznila Dana Čírtková.

Pachatel je stíhán na svobodě. V případě prokázání viny mu hrozí až dvouletý trest vězení. „Případ řeší také policisté z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál, protože muž je držitelem zbrojního průkazu a držitelem dvou registrovaných zbraní, které policistům dobrovolně vydal,“ dodala mluvčí.

Foto: Policie ČR