Policisté zveřejnili další informace k závažnému zločinu na Písecku

na Písecku byla nalezena dvě mrtvá těla (zdroj Policie ČR)

PÍSECKO – Od včerejšího dne vyšetřují krajští kriminalisté závažný případ na Písecku. Z prvotně ohlášeného požáru chaty a automobilu je vyšetřování vraždy a sebevraždy. O případu jsme informovali zde.

Jak uvedl policejní mluvčí Miroslav Šupík, původně vyjížděly složky integrovaného záchranného systému k požáru automobilu a chaty v oblasti u Orlické přehrady. „U požáru byl zraněný senior, o kterého se postarali záchranáři. Měl ho napadnout a také požár založit jeho známý. Za vším jsou dlouhodobé spory obou mužů, které jsou z hluboké minulosti,“ sdělil mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po nebezpečném muži, který měl být ozbrojen střelnou zbraní, ihned pátrali policisté jihočeské zásahové jednotky a písecké policejní hlídky. „V místě, kde měl pobývat útočník, našli policisté zavražděnou ženu, družku hledaného muže. Jeho samotného pak policisté našli mrtvého nedaleko místa, kde založil požár. Po všech svých činech spáchal sebevraždu,“ popsal průběh zásahu Šupík.

Případ je v současné době vyšetřován jako zvlášť závažný zločin vražda, pokus o vraždu a sebevražda. „Vyšetřování je však na samém počátku, proto jsou všechna uvedená fakta zatím jen verzemi, které je potřeba důkladně prověřit,“ doplnil policejní mluvčí.