Krádež včelích úlů v obci Sedliště

Ilustrační foto

JIČÍNSKO – Neznámý zloděj si vybral za cíl pět včelích úlů vyrobených ze smrkového dřeva. Úly byly odcizeny z volně přístupné louky. Policisté z obvodního oddělení Kopidlno se nyní intenzivně zabývají touto krádeží, ke které mělo dojít v období od 6. března 2024 do 16. března 2024.

Poškozený majitel byl neznámým pachatelem připraven o majetek v hodnotě 35 tisíc korun. Kromě včelích úlů byla odcizena i tři plnohodnotná včelstva a dva včelí oddělky.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Policisté proto ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže, za což v případě dopadení, prokázání viny a pravomocné odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta,“ sděluje policejní mluvčí Lucie Konečná.

Pokud máte jakékoliv informace, které by mohly přispět k objasnění tohoto skutku a současně i k usvědčení pachatele, sdělte je prosím na bezplatné telefonní lince 158 nebo na telefonním čísle 974 532 681.