Práce na výstavbě haly na Vodově pokračují, hotovo bude za rok

Zdroj: Starez

BRNO – Před půl rokem město zahájilo výstavbu třetí haly na míčové sporty na Vodově. Stavba jde podle plánu, první sportovci by si v ní mohli zahrát už za rok.

Práce začaly vytyčením sítí, provedením potřebných demolic, odvozem suti a celkovou přípravou území pro výstavbu. „Následovalo provedení pilotáže, na kterou navazovaly základy, opěrné stěny a byla usazena retenční nádrž. Dalším z klíčových kroků stavby byla instalace prefabrikovaných železobetonových dílů. Nyní probíhá navážení nosníků střešní konstrukce, které budou postupně usazovány na již existující skelet. Silueta nové budovy je tak již zřetelná,“ přiblížila aktuální stav prací primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po vyzdění a opláštění haly přijdou na řadu práce v interiéru. Mezi halami vznikne odpočinková terasa. Herní plochu bude možné rozdělit na několik hřišť, současně tak své tréninky budou moci zahájit házenkáři, futsalisté a florbalisté, stejně jako volejbalisté, basketbalisté a nohejbalisté. Dokončení stavby dle plánu je důležité z důvodu pořádání mistrovství světa basketbalistek, které se bude v příštím roce v Brně konat. Stavba je nyní ve své třetině, dokončena by měla být za osmnáct měsíců od poklepání kamene. Vyjde na 89 milionů.