Otrava oxidem uhelnatým: Záchranáři ve Starém Lískovci ošetřili tři děti a dva dospělé

Foto: ZZS JMK

BRNO – Ve středu v noci vyslalo operační středisko záchranářů do brněnského Starého Lískovce lékařskou posádku, záchranářský tým a také velkokapacitní sanitku. Tři děti a žena a muž středního věku se nadýchali oxidu uhelnatého.

Ve středu v noci vyjeli záchranářů do brněnského Starého Lískovce s velkokapacitní sanitkou. Tři děti a žena a muž středního věku se tam nadýchali oxidu uhelnatého. Zdravotníci všem poskytli kyslíkovou terapii, zkontrolovali jejich zdravotní stav a po ošetření je převezli k další péči do brněnských nemocnic. „Pozor, intoxikace tímto plynem, kterému se také říká „tichý zabiják“, může mít za následek i smrt,“ varovala mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Zásadní je prevence, tedy udělat vše proto, abychom zabránili úniku tohoto jedovatého plynu. Lze tomu předejít důslednou péčí o funkčnost komínů, ale také plynového kotle, karmy či malých přenosných topidel. Pokud však i přes veškerá preventivní opatření dojde k úniku oxidu uhelnatého, před jeho zvýšenou koncentrací nás dokáží varovat senzory a čidla, která lze zakoupit ve specializovaných obchodech a poté je umístit v domácnostech.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.