Oblíbená sdílená kola se vrací do ulic

Foto ilustrační

TRUTNOVSKO – Sdílená jízdní kola jsou ve městě velmi populární, poslední březnový víkend se proto vrací do ulic a budou zájemcům opět k dispozici. Nově si budou moci vypůjčit také elektrokola, přibydou také další stanoviště.

Od dubna budou moci občané Dvora Králové nad Labem opět využívat sdílená jízdní kola. Tuto službu si místní velmi oblíbili, proto se vedení města rozhodlo nabídnout ji lidem také letos, a to s několika novinkami. Nově si budou moci zájemci půjčit také elektrokola. Cena za tuto službu se pohybuje ve výši jeden milion tři sta tisíc, částku pět set tisíc korun by mohla pokrýt dotace. „Chtěli jsme lidem jízdu usnadnit, proto jsme zvolili nová kola s více převody. A protože bude k dispozici dohromady šedesát kol, rozhodli jsme se přidat i další stanoviště. Zároveň jsem velmi zvědavý, jaký bude zájem o půjčování elektrokol, na která se lidé v minulosti ptali,“ dodává starosta města Jan Jarolím.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.