Divoká jízda Ferrari na D1. Cizinec pádil rychlostí 218 km/h

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Riskantní jízdu předvedl v pondělí 1. dubna po poledni na dálnici D1 řidič vozu Ferrari, když nejvyšší povolenou rychlost překročil o více než 50 kilometrů. Bylo velké štěstí, že při silném svátečním provozu nezpůsobil dopravní nehodu.

Osobní vůz Ferrari zaměřili policisté na 131. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. „Vozidlo s českou registrační značkou řídil jednačtyřicetiletý cizinec. Z důvodu, že řidiči byla naměřena rychlost jízdy 218 kilometrů v hodině, tedy mimo obec o více než 50 km/h, nešlo uvedené přestupkové jednání vyřešit na místě,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Projíždět po dálnici D1 rychlosti blížící se nebo dokonce přesahující 200 kilometrů v hodině považuji za hazardování s lidským životem,“ doplnil vedoucí dálničního oddělení Velký Beranov Jiří Šoukal. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz. Konzumaci alkoholu dechová zkouška vyloučila.

Zadržet za vysoké překročení rychlosti řidičský průkaz dává policistům novela zákona o provozu na pozemních komunikacích, platná od 1. ledna letošního roku. „Pokud řidič při řízení vozidla překročí nejvyšší dovolenou rychlost v obci o 40 km/h a více a mimo obec o 50 km/h a více musí počítat s tím, že mu policisté na místě zadrží řidičský průkaz a jeho přestupek se bude řešit ve správním řízení, kde mu hrozí pokuta až 25 000 korun, zákaz řízení na šest až osmnáct měsíců a v rámci bodového systému dostane šest trestných bodů,“ dodala Dana Čírtková.