Při příležitosti každoroční akce Brány památek dokořán se široké veřejnosti otevírají dveře do Městské hudební síně

ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – V srdci města se nachází jedinečný kulturní poklad – Městská hudební síň. Tato historická budova, postavená v letech 1709–1714, slouží jako ideální místo pro pořádání koncertů varhanní a komorní hudby, sborového zpěvu a slavnostních společenských událostí. Už brzy můžete zavítat na zajímavou prohlídku.

Jedním z největších pokladů Městské hudební síně jsou varhany. Tyto nástroje mají bohatou historii a jsou středem pozornosti při mnoha koncertech. Varhany v Městské hudební síni byly vyrobeny krnovskými varhanáři a jsou považovány za mistrovské dílo. Jejich zvuk je nejen krásný, ale také majestátní, a přináší do sálu jedinečnou atmosféru.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Koncertní sál Městské hudební síně nabízí 172 až 200 míst pro posluchače. Jeho architektura a akustika jsou navrženy tak, aby umožnily optimální prožitek z hudby. Kromě toho jsou k dispozici další prostory, jako je malebné atrium a rytířský sál, který je vhodný pro recepce a společenské události.

Tato historická památka se návštěvníkům otevře dne 6. dubna od 13:00 do 22:00 hodin a odhalí své skryté poklady. Během akce budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si tuto unikátní památku bez průvodce a prozkoumat její bohatou historii a architektonické detaily.