VIDEO: Při vystupování z auta upadl na zem: Na zelený čtvrtek nadýchali řidiči i přes tři promile

Foto: Policie JMK

BLANSKO, BRNO-VENKOV, BŘECLAV, HODONÍN – Velikonoční svátky byly na jihomoravských silnicích ve znamení dopravně bezpečnostní akce. Při dopravních kontrolách měli policisté v krátkém časovém rozmezí hned třikrát až neuvěřitelný pohled na výsledek dechové zkoušky na alkohol v Nedvědici, Bílovicích nad Svitavou, v Břeclavi i na Hodonínsku.

Čtvrtek už byl na jihomoravských silnicích ve znamení rozsáhlé dopravně bezpečnostní akce. Právě na řízení pod vlivem alkoholu se policisté ve velké míře zaměřili. Také je zajímaly další časté nešvary řidičů. Ať už je to nedodržování maximální dovolené rychlosti, předjíždění či nevěnování se řízení. Jejich pozornosti neušli ani cyklisté či chodci V Nedvědici byl podezřelý pro projíždějící policejní hlídku cyklista, který využíval plnou šíři vozovky. Při kontrole nadýchal pětatřicetiletý cizinec skoro dvě promile.  Jak popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek, smutný primát drží sedmačtyřicetiletý šofér osobního automobilu Citroen, který v noci svou jízdou upoutal pozornost hlídky v Bílovicích nad Svitavou. Když se řidič při vystupování z auta musel přidržovat dveří a následně upadl na zem, měla hlídka jasno. Přístroj při dechové zkoušce ukázal závratnou hodnotu 3,68 promile. Řidič se netajil tím, že od odpoledne popíjel vodku a pivo. Jelikož nebyl schopný udržet se na nohou a musel při kontrole sedět na zemi, putoval k vystřízlivění na záchytku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podobný scénář se odehrál po poledni na Hodonínsku. Tam hlídka zastavila osobní automobil Škoda, jehož řidič nebyl připoután bezpečnostním pásem. Hned při prvním kontaktu s pětačtyřicetiletým mužem bylo policistům jasné, že je pod vlivem alkoholu. Přístroj ukázal hodnotu 3,13 promile. Ještě desetinu vyšší hodnotu nadýchal při večerní kontrole v Břeclavi stejně starý řidič osobního automobilu Ford. „Při kontrole se netajil tím, že se dlouho věnoval popíjení alkoholu. Naopak s tím, že nevlastní řidičské oprávnění, se pochopitelně nechlubil,“ doplnil Malášek.