AUDIO: Zloděj odjel s lupem na kole!

Foto: PČR

HAVÍŘOV – Nepříjemnou zkušenost zažil muž na autobusové zastávce v Havířově, kde jej zloděj okradl o zavazadlo a odjel s ním na kole! Poškozený vše okamžitě oznámil na linku 158 a za pouhých dvacet minut policisté chytili lumpa, který odpovídal popisu pachatele.

Poškozený uvedl, že mu zloděj zavazadlo vytrhl z ruky a odjel na bicyklu. Jak se následně ukázalo, uniformovaní jej dobře znali. „Podezřívali jej, že od konce letošního ledna do současnosti se mohl dopustit ještě dalších skutků, ovšem na předvolání se nedostavil a v místě trvalého bydliště nepobýval. Podezření policistů se během řízení potvrdilo,“ doplnila mluvčí policie Daniela Vlčková.

V Havířově měl osmatřicetiletý muž kromě krádeže na zastávce ve třech případech odnést z prodejen například pečivo, sýry, minerální vody, ovoce, ale také tablet. V polovině února měl mladému muži vytrhnout z ruky mobilní telefon a zhruba o dva týdny později se měl pokusit vloupat do garáže. Odešel ovšem s nepořízenou. „Většinou měl využít chvilkové nepozornosti obětí a pro únikovou cestu měl připravené jízdní kolo,“ dodala mluvčí.

Audio: PČR

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Komisař jej začátkem března obvinil ze spáchání přečinu krádeže. Obviněný s kriminalisty nespolupracoval, využil svého zákonného práva a nevypovídal.  Za majetkovou trestnou činnost měl vykonat veřejně prospěšné práce, což nesplnil. Momentálně je ve vazbě, aby trestnou činnost neopakoval, v případě prokázání viny mu hrozí až tři roky ve vězení.