Kamion s dřevěnými paletami sjel mimo silnici a převrátil se do pole

Foto: HZS ZK

KROMĚŘÍŽSKO – Plné ruce práce měli dnes hasiči na Kroměřížsku. Ti krátce po 11 hodině dopoledne vyrazili k havárii nákladního auta u obce Horní Lapač, které převáželo dřevěné palety.

Řidič kamionu během jízdy sjel ze silnice a vůz se převrátil na bok do pole. „Hasiči po příjezdu na místo s pomocí nastavovacího žebříku pomohli řidiči dostat se ven z kabiny vozu. Poté jej prohlédla posádka zdravotnické záchranné služby,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podle prvotního hlášení, které přijala operátorka zdravotnického operačního střediska, řidič po nehodě zůstal v kabině. „Po příjezdu záchranářských týmů byl muž již mimo vozidlo a bez viditelného poranění. V ambulantním prostoru sanitky jej záchranáři kompletně vyšetřili v rámci přednemocniční neodkladné péče. Muž může mluvit o velkém štěstí, protože skutečně žádná zranění neutrpěl,“ sdělila mluvčí záchranářů Gabriela Netopilová Sluštíková.

Hasiči si na místo povolali na pomoc kolegy ze Zlína s technickým kontejnerem, ze kterého použili prostředky ke stabilizaci vozidla. Z kamionu odčerpali naftu a zamezili případnému úniku provozních kapalin do půdy. „Nyní na místě dopravce společně s odtahovou službou překládají převážený náklad a poté hasiči budou asistovat s vyproštěním vozidla zpět na cestu. Lze tak předpokládat dopravní komplikace a omezení do pozdních odpoledních hodin,“ dodala Javoříková.

Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: ZZS ZK
Foto: ZZS ZK
Foto: ZZS ZK