Mladí recidivisté oloupili opilého, vyhrožovali mu propíchnutím kovovým vrtákem

Ilustrační foto

HRANICE – Dva mladí recidivisté se před ubytovnou v Hranicích přilepili na opilého 35letého muže a později ho oloupili o pár tisícovek, přičemž mu vyhrožovali propíchnutím kovovým vrtákem. Vzhledem k tomu, že starší z povedené dvojice se nedostal do křížku se zákonem poprvé, skončil ve vazbě.

Pětatřicetiletý muž se stal obětí dvou mladých recidivistů, kteří bydleli ve stejné ubytovně v Hranicích jako on. Případ začal tím, že poškozený chtěl jít na ubytovnu, ale vzhledem k tomu, že byl opilý, nebyl vpuštěn dovnitř. Prý má přijít, až vystřízliví. Před ubytovnou potkal 19letého a 22letého muže, se kterými se z ubytovny znal. Společně pak vyrazili do hranických ulic. Po opilém muži chtěli, aby jim něco koupil a pořád se ptali, jakou má u sebe hotovost. Dobrovolně jim koupil něco k pití i snědku a oba mladíci se prozatím chovali přátelsky. Pořád se ale ptali na peníze, situace vygradovala na Tovární ulici, kde ho starší z mladíků chytil za vlasy a tlačil ho k zemi s tím, aby jim dal peníze. U krku mu držel kovový vrták a křičel na něho, že pokud nedostanou peníze, tak ho propíchne. „Druhý z pachatelů vzal batoh, prohledal ho a vzal z něho peněženku. V ní našel hotovost 6 600 Kč, kterou vytáhl a nechal si ji. V peněžence nechal stovku a hodil ji na zem, společně s druhým pachatelem pak odešli a nezraněného poškozeného nechali na místě útoku,“ popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Oloupený muž se pak vrátil na ubytovnu a útok na svoji osobu nahlásil na policii až za 4 dny. Hned další den policie oba mladé recidivisty zadržela. Mladší z nich byl později propuštěn na svobodu, kde také bude trestně stíhán. Starší z dvojice byl s ohledem na svou kriminální minulost převezen do vazební věznice v Olomouci, kde bude čekat na verdikt soudu. Oběma hrozí až deset let za mřížemi.