Nelíbilo se mu, jak je zaparkované cizí auto. Policistům proto tvrdil, že je v něm bomba

Foto: Policie ČR

LUHAČOVICE – Špatný nápad se zrodil o víkendové noci v hlavě dvaatřicetiletého muže z obce u Luhačovic. Ten se silně posilněný alkoholem obrátil na linku tísňového volání s tím, že v autě zaparkovaném v centru Luhačovic je uložená výbušnina.

Mladý muž celý den popíjel alkohol a večer ho napadlo, že vyrazí do Luhačovic na diskotéku. „Jakmile tam přijel, nelíbilo se mu, jakým způsobem je zaparkováno vozidlo BMW. Zdálo se mu, že stojí na místě, kde je to zakázáno. Problém vyřešil způsobem odpovídajícím jeho stavu. Zavolal na linku 158,“ vylíčila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Když se na místo sjelo několik policejních hlídek, zřejmě si uvědomil, co způsobil a přišel se policistům přiznat a vysvětlit, co ho k volání na tísňovou linku vedlo. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 3,19 promile alkoholu.

Policisté ho převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži a následující den si od nich vyslechl podezření ze spáchání trestného činu. Za šíření poplašné zprávy muže strávit i 3 roky ve vězení.