Nová výstava v novoměstské nemocnici odhaluje kouzelnou krajinu Vysočiny

Foto: Nemocnice Nové Město na Moravě

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – Novoměstská nemocnice zve návštěvníky na výstavu fotografií. Svou nejnovější tvorbu tentokrát představí jimramovský rodák, fotograf Zdeněk Bureš.

S focením začal tento dnes již ostřílený fotografický profesionál ve svých deseti letech pod vedením staršího bratra. Později navštěvoval fotografický kroužek. Po vojně byl pak Zdeněk Bureš častým hostem dvou renomovaných jimramovských fotografů, Jindřicha Vápeníka a Jiřího Sedláka. „Z nich jsem tahal rozumy. Společně jsme pak vystavovali svoje dílka ve vývěsce na náměstí,“ připomíná své první fotografické zkušenosti.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nejoblíbenějším tématem Zdeňka Bureše je krajina, velkou inspirací je mu samotný Jimramov a okolí. Fotografoval ale i rumunský Banát nebo Ukrajinu. „Rád vyhledávám neokoukané pohledy. A také detaily a makro,“ doplňuje.

Výstava, která zachycuje známé i méně známé pohledy na Českomoravskou vrchovinu, je po celý duben k vidění ve foyer pavilonu chirurgických oborů novoměstské nemocnice.

Foto: Nemocnice Nové Město na Moravě
Foto: Nemocnice Nové Město na Moravě
Foto: Nemocnice Nové Město na Moravě