Pětice distributorů drog byla dopadena a čelí obvinění

Foto: Policie ČR

TACHOV –  PLZEŇ – Ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy obvinili policisté pět osob. Policistům ze služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Tachov, Územního odboru Plzeň – venkov a Městského ředitelství policie Plzeň se podařilo vypátrat a zadržet několik dealerů drog.

Na případech pracovali policisté z takzvaných TOXI týmů ve spolupráci s ostatními složkami policie. TOXI tým je součástí služby kriminální policie a vyšetřování a je složený ze zkušených vyšetřovatelů a vybraných kriminalistů, kteří společně tvoří významnou složku boje proti drogové kriminalitě. Jejich úkolem je odhalovat nelegální laboratoře (takzvané varny) a výrobce drog, pěstírny a pěstitele rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku, současně také eliminovat činnost dealerů a distributorů přípravků obsahujících tyto látky a zjišťovat osoby, které jim v této protiprávní činnosti pomáhají. O případu nás informovala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Na základě provedených šetření, zjištěných skutečností, zajištěných důkazů a další precizní operativní činnosti ve spolupráci s dalšími složkami policie se policistům podařilo napříč Plzeňských krajem usvědčit pět distributorů drog.

Tachovský TOXI tým ve spolupráci s dalšími policisty zadržel v rámci dvou policejních akcí tři osoby, které měly na svědomí distribuci omamných a psychotropních látek. V prvním případě policejní komisař zahájil trestní stíhání dvou mužů ve věku osmatřicet a čtyřicet tři let, kdy podle dosud zjištěných skutečností nakupoval mladší z nich pervitin, který pak dále prodal nejméně osmadvaceti osobám. Těm poskytl více než 160 gramů této drogy.

Obchodoval s pervitinem

Mladý muž měl u sebe při zadržení plastový sáček s metamfetaminem a při domovní prohlídce u něj poté kriminalisté nalezli další plastový sáček tentokrát se suchým rostlinným materiálem.

Starší z obviněných mužů obchodoval s pervitinem minimálně od prosince loňského roku až do letošního března. Drogu si opatřoval od prvního obviněného a dále ji pak distribuoval. Při druhé policejní akci tachovští kriminalisté zadrželi čtyřicetiletého muže, který si opatřoval pervitin a ten dále distribuoval dalším osobám. Při domovní prohlídce u něj policisté nalezli sáčky s pervitinem a přes půl kilogramu marihuany.

Osmnáctiletý mladík prodával marihuanu

Policisté z Plzně obvinili teprve osmnáctiletého muže, který podle dosud zjištěných skutečností prodal od loňského března v nejméně pětadevadesáti případech marihuanu za několik tisíc korun a v nejméně deseti případech drogu pervitin. Mladík si měl drogu dokonce sám vyrábět. Při domovní prohlídce u něj policisté nalezli sušinu rostlinného materiálu, která je nyní předmětem dalšího zkoumání.

Posledním obviněným je třiatřicetiletý muž z Plzně. Ten prodal nejméně sedmi lidem během několika měsíců desítky gramů pervitinu a desítky gramů marihuany. Přišel si tak na více než šedesát tisíc korun. Drogy prodával na různých místech našeho krajského města. I v tomto případě kriminalisté obviněného muže zadrželi a usvědčili. V případě prokázání viny hrozí obviněným mužům až pět let odnětí svobody.