Policie vyšetřuje střet autobusu MHD s autem. Hledá zraněné cestující

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Policisté v jihočeské metropoli vyšetřují střet osobního automobilu s autobusem městské hromadné dopravy. Došlo k němu v polovině března letošního roku. Nyní hledají cestující MHD linky číslo 7, kteří byli zraněni.

Nehoda se stala 15. března 2024 jednu minutu před devátou hodinou ranní v Českých Budějovicích na ulici Mánesova mezi křižovatkou s ulicemi B. Němcové a F. A. Gerstnera. „Řidič osobního vozidla tovární značky Volkswagen Passat, červené barvy jel od Litvínovic. Za křižovatkou s ulicí B. Němcové přejížděl z pravého jízdního pruhu do levého, kdy bezprostředně ohrozil a střetl se s autobusem tovární značky Solaris Urbino, červené barvy a linky číslo 7,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po nárazu došlo k pádu několika cestujících a následně se zranily dvě osoby. „Žádáme cestující v uvedeném autobusu linky číslo 7, trasy sídliště Máj – Včelná, kteří byli účastníky dopravní nehody v ulici Mánesova u Koh-i-nooru a byli zraněni, aby se přihlásili policistům v Plavské ulici,“ vyzývá Bajcura. Jak doplnil policejní mluvčí, cestující by měli kontaktovat vyšetřovatele Petra Jana, a to na telefonních číslech 974 226 583, 974 226 588 nebo na lince 158.