Tuningový sraz byl pod drobnohledem policistů

ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – V sobotu 30. března se na parkovišti u obchodního domu Hyperalbert uskutečnil další sraz milovníků upravených automobilů. Přibližně 250 vozidel se zde sjelo, aby předvedlo své tuningové umění. Akce byla pod pečlivým dohledem policistů, kteří nejenže sledovali průběh srazu, ale také kontrolovali příjezd a odjezd účastníků.

Během akce bylo zjištěno téměř 30 přestupků, přičemž nejčastějším problémem byl nevyhovující technický stav vozidel. „Nejzávažnějším byl přestupek překročení nejvyšší povolené rychlosti, kdy řidič na silnici 1/35 jel na „devadesátce“ 170km rychlostí. Muž přišel o řidičský průkaz a u správního orgánu ho čeká pokuta 7 až 25 tisíc korun, 6 bodů a zákaz řízení vozidel na 6 až 18 měsíců,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté na místě udělili pokuty v celkové výši téměř 30 tisíc korun. Celá akce trvala zhruba čtyři hodiny a proběhla bez jakéhokoli narušení veřejného pořádku.