V Soběšické vznikne rezidentní parkování

Ilustrační foto

BRNO – Od června bude v oblasti Soběšická fungovat rezidentní parkování. Veškeré informace včetně harmonogramu rozšiřování rezidentního parkování pro letošní rok jsou na webových stránkách.

Rezidentní parkování se letos rozšíří do oblasti Vychodilova, od června bude fungovat v oblasti Soběšická na severu Brna. Parkování bude regulováno především v noci, jedná se tedy o zónu C. „Lidé, kteří v lokalitě mají trvalé bydliště nebo sídlo firmy, si mohou svá rezidentní a abonentní oprávnění vyřídit buď online, nebo na kontaktním pracovišti na Zvonařce 5,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl. Regulace bude platit v pracovní dny v čase od 17 do 6 hodin, jedna hodina parkování je zdarma, každá další vyjde na dvacet korun. V zóně C nejsou k dispozici parkovací automaty, poplatek je možné uhradit pomocí SMS, online parkovacího automatu nebo přes aplikaci ParkSimple.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.