Netopýr není upír: Přijďte na Lesní pedagogiku na Doubravce

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny pořádá Lesní pedagogiku na Doubravce s názvem Netopýr není upír. Přijďte v sobotu za lesníky na Doubravku plnou netopýřích zajímavostí.

Lesní pedagogiku na Doubravce s názvem Netopýr není upír v sobotu 20. dubna navštíví speciální host Martin Zavřel z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, který je odborníkem na dané téma, a doprovodí ho i společník. Hádejte, kdo asi? Netopýr spí hlavou dolů, to se tak nějak ví, ale teď si představte, strávit tak celou zimu. Netopýr má jedinečný sluch. Ale že dokáže lapit komára jen podle jeho typického pištění? No ale nade vše je apetýt netopýra. Za hodinu se do něj vejde až 600 komárů. Pokud bychom to přepočítali na jednoho člověka, pak tato porce odpovídá 20 pizzám. Kdo chce, přibalí si špekáčky, které si na Doubravce může opéct. A bude se i tvořit. Vstup je volný, tvoření stojí 30 Kč.  Lesní pedagogika bude probíhat od 13.00 do 17.00 hodin, přednáška bude v 13.30, 14.00 a 15.00 hodin. Areál Doubravka najdete na žlutě značené turistické trase mezi Velkou Klajdovkou a lesní cestou Červená, Kanice č. e. 152.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.