Den Země oslaví v Prostějově ekojarmarkem

Ilustrační obrázek Pixabay

PROSTĚJOV – Den Země, který připadá na 22. dubna, oslaví v Prostějově už v sobotu 20. dubna. Dopoledne budou na hlavním prostějovském náměstí připraveny aktivity o přírodě pro malé i velké a ekojarmark.

Dopoledne v sobotu 20. dubna bude na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově ve znamení aktivit o přírodě a ekologii. Na hlavním prostějovském náměstí budou připraveny aktivity o přírodě pro malé i velké, živočichové ze záchranné stanice, ukázky řemesel, prodej keramiky, šperků, dekorací, batika, zdravá výživa, sirupy, tašky, informace o životním prostředí,“ píše se na webu města. Chybět nebude ani bohatý kulturní program. – živá hudba, divadlo, orientální tance. Můžete se také přidat k facebookové události.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Den Země je každoroční celosvětová událost zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970, v současnosti probíhá každoročně ve více než 193 zemích světa a je koordinován organizací Earth Day Network.