Kvapem se blíží oslavy Dne Země v Horním Maršově

ilustrační foto

TRUTNOVSKO – Letošní 30. ročník této tradiční jarní události se koná jako součást celosvětového oslavování Dne Země a přináší novinky, které osloví jak milovníky přírody, tak i ty, kteří chtějí podpořit udržitelný životní styl.

Jedním z vrcholů letošního ročníku je záchranou luk ve Sklenařovickém údolí. Účastníci budou mít možnost zapojit se do brigády na loukách ve Sklenařovicích pod Rýchorami v dopoledních hodinách, čímž přispějí k ochraně místní biodiverzity.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pro ty, kteří chtějí lépe poznat principy udržitelnosti, je připraveno pálení biouhle s odborným komentářem, které se koná v rámci jarního výletu v zahradě DOTEKu.

Odpoledne pak návštěvníky čeká jarmark místních výrobců v areálu ZŠ Horní Maršov, který nabídne bohatý doprovodný program zejména pro rodiny s dětmi.  Večer pak můžete zakončit zajímavou relaxací ve Vodovodním údolí u Horního Maršova, kde si můžete užít spojení s přírodou a hudbou.

Příjemnou informací jistě je, že je vstupné na akci je dobrovolné. Tuto oslavu pořádá Středisko ekologické výchovy SEVER za podpory Obce Horní Maršov a Královéhradeckého kraje.