Vandalský čin stál mladíka ošklivé zranění, pokutu a účet za rozbité okno

zdroj FB Městská policie České Budějovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Vandalského činu v centru města zcela jistě dnes lituje osmnáctiletý mladík z Českobudějovicka. Rozbití skla u okna městské radnice ho totiž ve středu večer stálo nepříjemné zranění. Navíc zaplatí pokutu i škodu na cizím majetku.

O případu informovala mluvčí českobudějovické Městské policie Věra Školková. „Ve středu 17. dubna krátce po deváté hodině večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o skupině osob procházející Radniční ulicí, z nichž jedna právě úderem ruky rozbila okno budovy městské radnice,“ sdělila mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Strážníci skupinku odpovídající popisu svědka celé události podle slov Věry Školkové zastihli nedaleko. „Osmnáctiletý pachatel vandalského činu se ani nemusel přiznávat. Usvědčilo ho totiž značně krvácející zranění na ruce,“ zkonstatovala mluvčí.

Strážníci zraněného muže ošetřili a na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která ho převezla do českobudějovické nemocnice. „Po propuštění z rukou lékařů však mladého muže ještě čeká zaplacení pokuty za přestupek proti majetku a účet za opravu rozbitého okna,“ dodala Školková.